ÖVRIGT / Speglar / Spegel 2004137
*
nr 200 4137
Spegel
rokokostil, 1800-tal, H.171
Utrop:
5.000 kr
Såld:
4.900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 december 2002
kl 18:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/12 16:22:24
1
4.400 kr
7/12 23:40:08
2
4.100 kr
7/12 23:40:31
2
4.400 kr
8/12 17:53:15
1
Vinnande bud
8/12 18:44:39
2
4.700 kr
8/12 18:44:59
2
4.900 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
nr 200 4137
Spegel
rokokostil, 1800-tal, H.171
Utrop: | 5.000 kr |
---|---|
Såld: | 4.900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 december 2002 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/12 16:22:24 | 1 | 4.400 kr |
7/12 23:40:08 | 2 | 4.100 kr |
7/12 23:40:31 | 2 | 4.400 kr |
8/12 17:53:15 | 1 | Vinnande bud |
8/12 18:44:39 | 2 | 4.700 kr |
8/12 18:44:59 | 2 | 4.900 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02